Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye
KANLI AY KIRIKKALE DE RAHAT VE İLGİNÇ OLARAK İZLENDİ

KANLI AY KIRIKKALE DE RAHAT VE İLGİNÇ OLARAK İZLENDİ

Tarih 28 Temmuz 2018, 11:49 Editör EDİTÖRDEN

KANLI AY KIRIKKALE DE RAHAT VE İLGİNÇ OLARAK İZLENDİ

KANLI AY KIRIKKALE DE RAHAT VE İLGİNÇ OLARAK İZLENDİ kanlı ay tutulması türkiye’ den görülmese de yurtdışından görülebildi. son 500 yılda sadece 3 kez gerçekleşen “kanlı ay tutulması” olarak tabir edilen astronomi olayı bugün türkiye saati ile sekiz elli sekizde başladı. 78 dakika boyunca sürmesi beklenen nadir tutulma olayı, 4 “kanlı ay tutulması”ndan oluşan serinin ilki olma özelliğini taşıyor. kanlı ay tutulması, güneş, ay ve dünya’nın aynı hizaya geldiği sırada dünyanın gölgesinin ay üzerine düşmesiyle birlikte ay’ın kırmızı renge bürünmesi olarak açıklanıyor. uzmanlar, bu ay tutulmasını güneşin batışı sırasında gökyüzünün kırmızı bir renge bürünmesine benzer bir durum olarak açıklıyor. amerika üzerinde açıkça görülen kanlı ay tutulması yaklaşık 78 dakika sürerken, uzmanlar türkiye’de gündüz olmasından dolayı bu astronomi olayının görülmediğini belirtti. bu tür bir doğa olayının yüzyıllar boyunca ender görülebilecek bir şey olduğunu kaydedildi. (FOTOĞRAF :AY)

Bu haber 257 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

AYBİMAŞ ANKARA DA TANZİM AÇTI

AYBİMAŞ ANKARA DA TANZİM AÇTI AYBİMAŞ Ankara yenimahalle ilçesi yahyalar mahallesinde Büyük iki katlı Tanzim satış merkezi açtı.

YENİ MAHALLE Ş.A.T.MESLEKİ VE ANADOLU KIZ MESLEK LİSESİ NEVRUZ BAYRAMINI KUTLADI

YENİ MAHALLE Ş.A.T.MESLEKİ VE ANADOLU KIZ MESLEK LİSESİ NEVRUZ BAYRAMINI  KUTLADI YENİ MAHALLE ŞEHİT ALİ TONGA MESLEKİ VE ANADOLU KIZ MESLEK LİSESİ NEVRUZ BAYRAMINI OKUL BAHÇESİNDE KUTLADI
ORADAN GÖRÜNEN14 Mart 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi