Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

AKYÖN,İŞVEÇ'E VE KURAN-I KERİMİ YAKAN KİŞİYE TEPKİ GÖSTERDİ

AKYÖN,İŞVEÇ'E VE KURAN-I KERİMİ YAKAN KİŞİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Tarih 01 Şubat 2023, 02:05 Editör Hatice Akgül

AKYÖN,İŞVEÇ'E VE KURAN-I KERİMİ YAKAN KİŞİYE TEPKİ GÖSTERDİ

AKYÖN,İŞVEÇ'E VE KURAN-I KERİMİ YAKAN KİŞİYE TEPKİ GÖSTERDİ “ZALİMLERİ MÜJDELE SONLARI KORKUNÇ OLACAKTIR’’ Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı ve Mekke-Medine kitabının yazar Bahattin Akyön yaptığı açıklamada İsveç'e,ve yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimi yakan kişiye tepki gösterdi. Akyön açıklamasın'da; Kur'an-ı Kerimde, özellikle de yoğun olarak kişi ve toplumların kıssaları anlatılır. Bunların içinde Allah Teâlâ’nın gazabına uğramışların çokça yer alması kişi, toplum ve ülkelerin azgınlaştığında başına gelebilecekleri felaketleri anlamaları içindir. Bu yönüyle gazap konusunu içeren pasajlar, “ilahi uyarı ve ikaz” niteliği taşıyan Kur’ân-ı Kerim’in en önemli bölümleridir. Allah, Kur’ân-ı Kerim’de helak olan toplumları anlatırken, müşriklere, kafirlere, zalimlere yaptıkları zulümden dolayı kendilerinin de onlar gibi gazaba ve azaba uğrayacaklarını hatırlatarak uyarıyor. Kıyamete kadar yaşayacak tüm insanlar içerisinde “ küfür ve şirkte, zulüm ve azgınlıkta ısrar eden toplumların sonunun, önceki milletlerin akıbetinden farklı olmayacağı" açıkça ifade ediliyor. Gazap konusunu içeren ayetler yer ve zaman gözetilmeksizin, Allah Teâlâ’nın sünnetinin benzer durumlarda aynı şekilde işleyeceğini haberdar etmek ve böyle bir duruma düşen toplumların helak olacağına işarettir. Kur’ân-ı Kerim’in her asırdaki muhataplarına hitabı “Allah’ın ayetlerini kabul etmedikleri takdirde, zulüme devam ettikleri taktirde kendilerinin de onlar gibi helak olacakları”nın açık mesajıdır. Bekle ve gör ki Ey kafirler, Allahın Vadi Haktır. Akıttığınız kanda boğulacaksın. Zulmünüz zevale erdi. Taşların dahi şahitlik yaptığı bir ortamda görülmemiş bir intikamın muhatabı olacaksınız. Ey islam düşmanları yaptığınız yanınıza kalır sanmayın nice zalimler yerle bir oldu. Nice toplumlar helak oldu. Zulmün sonu helak olmaktır. Nerde Ad, nerde Semut, nerde Lut, nerde Eyke, nerde Sebe, nerde Nuh kavmi... وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الأَبْصَارُ İbrahim Süresi Ayet 42 - "Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor." Bahattin Akyön Haberci71.Ay

Bu haber 516 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

MHP KIRIKKALE MV.HALİL ÖZTÜRK ile mv.adayı Menderes Eray Bahşılı da çıkarma yaptı.

MHP KIRIKKALE MV.HALİL ÖZTÜRK ile mv.adayı Menderes Eray  Bahşılı da çıkarma yaptı. MHP KIRIKKALE MV.HALİL ÖZTÜRK ile mv.adayı Menderes Eray Bahşılı da çıkarma yaptı.

Bahşılı İçerisinden Geçen Konya kulu Yolu Kazaları artmaya devam ediyor.

Bahşılı İçerisinden Geçen Konya kulu Yolu Kazaları artmaya devam ediyor. Bahşılı İçerisinden Geçen Konya kulu Yolu Kazaları artmaya devam ediyor.
KIRIKKALEDE TARİH YAZAN ÜÇLÜ10 Ocak 2021

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi