Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ARABİSTAN DA DEV İNSAN İSKELETLERİ

ARABİSTAN DA DEV İNSAN İSKELETLERİ

Tarih 16 Kasım 2012, 08:55 Editör PINAR YILMAZ

ARABİSTAN DA DEV İNSAN İSKELETLERİ HANGİ KAVMİN

DEV İNSAN İSKELETLERİ HANGİ KAVMİN

 
Suudi Arabistan'da dev bir insan iskeleti bulundu. Normal insanlar iskeletin yanında cüce gibi duruyorlar. İddiaya göre bu iskelet Kur'an da geçen ...

ve irilikleriyle tanımlanan "Ad Kavmi'ne" ait. İşte fotoğrafın yeraldığı internet sitesi ve hakkındaki bilgiler...
Normal insanlar iskeletin yanında cüce gibi duruyorlar. İddiaya göre bu iskelet Kuran da geçen ve irilikleriyle tanımlanan Ad Kavmine ait.
Kuranda Ad kavminden olan kimselerin çok iri ve kuvvetli olduğu belirtiliyor. Ad kavmi, zulmeden bir kavme dönüşünce de Allah onları helak etmiştir.
Diyanet işleri eski Başkanı Süleyman Ateş, iddiayı doğruluyor.. Vatan Gazetesi'nin bu konudaki sorusunu cevaplandıran Ateş şunları söylüyor:
"Evet, Kuran'da Ad kavminden olan kimselerin çok iri ve kuvvetli olduğu belirtiliyor. Ad kavmi ulmeden bir kavme dönüşünce de Allah onları yok etmiştir."
"Âd (kavmi)ne gelince: Onlar yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar ve "Kuvvetçe bizden daha güçlü kimmiş!.." dediler. Onlar kendilerini yaratan ALLAH'ı -ki o, bunlardan pek kuvvetlidir- hiç düşünmediler mi? Onlar bizim mu'cizelerimizi bilerek inkâr ediyorlardı".

 

Bu haber 6970 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ENES HATASI BABA NIN DRAMI

ENES HATASI BABA NIN DRAMI ENES HATASI HASTA OLUP BEŞ ĆOCUK YETİŞTİREN,ÜSTELİK BİR KIZIDA ITP VE KULAK BURUN BOĞAZ HASTASI .

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.

BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR. BAHŞILI DA BELEDİYE EKİPLERİ HASTA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR.
KONTROLSÜZ KONTROL17 Haziran 2020

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi