Haberci71.com -  Kırıkkale Haberleri
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
DüğünlerimizFOTOĞRAFLAR HER ZAMAN İBRET VERİR VE BİRŞEYLER HATIRLATIR-2 (açın)FOTOĞRAFLARIN DİLİ OLSA-3Künye
KIRIKKALE BAHŞILI DA  DÜĞÜN BOLLUĞU YAŞANDI

KIRIKKALE BAHŞILI DA DÜĞÜN BOLLUĞU YAŞANDI

Tarih 29 Temmuz 2011, 12:05 Editör EDİTÖRDEN

KIRIKKALE BAHŞILI DA DÜĞÜN BOLLUĞU YAŞANDI

KIRIKKALE BAHŞILI DA  DÜĞÜN BOLLUĞU YAŞANDI

 

BAHŞILI KAYMAKAM ŞOFÖRÜ VE YEĞENİNİN DÜĞÜNÜ YAPILDI

 

 

Kırıkkale’de geçmiş yıllara bakarak bu sene altının tavan fiyatlarının artmasına  nazaran düğün bolluğu yaşandı.

ÇAĞAN AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ

Bahşılı’da daha dün gibi kına gecesi ile uğurladığımız Oğuz Çağan  bu sene aileleri tarafından yapılan düğünlerle birer damat kınası yakılarak dünya evine girdiler.

Bahşılı 1.Etap TOKİ’de oturan çağan ailesi Şevket ve Emine Çağan oğulları Oğuz Çağan ve gelinleri Eda Çağan  düğünlerini dop dolu bir eğlence ile yaparak tamamlaYARAK DAHA DÜN GİBİ VEDA GECESİ VE Asker gecesinde kına yaktıkları oğlu Oğuz’a bu seferde Damat kınası yakarak evlendirmenin mutluluğunu yaşadılar.

 

  

KAYMAKAM'IN ŞOFÖRÜ OĞLUNA MUHTEŞEM DÜĞÜN YAPTI

Yine Kaymakam şoförlüğünü yapan kamu kurum amirleri ve Bahşılı tarafından sevilen kişiliği ile ön plana çıkan Uğur GÖKER Oğlu Mahmut Göker ve gelini  Büşra Göker (Cantürk) ‘e yaptıkları muhteşem düğünde dünya evine girdiler.

Cuma günü Bayrak duası ve ev yemeklerinin ikram edildiği bayrak yemeği ile başlayan düğün cumartesi misafirlerin ağırlanması,kız evinde ve oğlan evinde kınaların yakılması ile devam etti.

Pazar günü sabahtan toplanan akrabalar süslene gelin arabası önde olmak şartı ile konvoy yaparak gelin almak için Hacılar kasabasına gidildi.

 

Neşe içerisinde kuşağı bağlanan Gelin Büşra duvağı örtülü vaziyette gelin arabasına bindirilerek Bahşılı Merkezdeki oğlan evine konvoy eşliğinde getirildi.

İşte burada film koptu neden mi Baba Uğur Göker ile Anne güreştirildi.Bir Türkmen geleneği olan bu Adette evin hakiminin ve sözü geçen kişinin kadın olduğu vurgulanmış oldu.güreşte nemi oldu tabiî ki Uğur Göker’in sırtı yerlerde idi.

Kaymakam Şoförü olmak başka bir duygu çalıştığı Kaymakam sayıları 10 yaklaşırken düğüne katılamayanlar telgraf ve çiçek gönderdi.

 

Uğur Göker bitin katılan akraba ve eski görev yatığı şimdi farklı yerlerde farklı görevlerde bulunan eski amirlerine bir bir teşekkür etti.

“Tahsin Kurtbeyoğlu İzmir/Menderes Kaymakamı,Süleyman Kamçı (Gaziantep valisi,Mehmet Baygül Antalya/Döşemealtı Kaymakamı,Erhan Karakaya Mülkiye müfettişi,Apdurahman Akdemir Mülkiye müfettişi,Metin Yılmaz Mülkiye Müfettişi ve Elif Nur Bozkurt Tandoğan Bahşılı Kaymakamı’na teşekkür ederek düğünümüze katılan değerli dostlarıma da Hürmetlerimi sunuyorum.

  BAHŞILI DA DÜĞÜNLERİ YAPILAN BAŞTA GÖKER AİLELERİ OLMAK ÜZERE,ÇAĞAN AİLELERİ,ŞENSES AİLELERİ GİBİ VATANDAŞLARIMIZIN MUTLU GÜNLERİ KUTLU YUVALARI MUTLU AĞIZLARI TATLI OLSUN DİYORUZ.
AY-HABERCİ

Bu haber 8701 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kızılırmak Şehit Volkan Pilavcı Anaokulu iki grup olarak kep töreni ve yıl sonu programı düzenledi

Kızılırmak Şehit Volkan Pilavcı Anaokulu iki grup olarak kep töreni ve yıl sonu programı düzenledi Kızılırmak Şehit Volkan Pilavcı Anaokulu iki grup olarak kep töreni ve yıl sonu programı düzenledi

Bahşılı İlçesi Büyük sarıkaya köyünde iftar verildi

Bahşılı İlçesi Büyük sarıkaya köyünde iftar verildi Bahşılı İlçesi Büyük sarıkaya köyünde iftar verildi
HER HALİNE ŞÜKÜR16 Mayıs 2019

HABER ARA


Gelişmiş Arama

REKLAMLAR 


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi